آسیب رسانی حشرات به گیاهان

پشه قارچ ها از آفات رایج گیاهان آپارتمانی است که معمولاً در رطوبت بالا به تعداد زیادی یافت می شود و دردسر ساز خواهد بود.

29 / 19 جولای
پشه قارچ ها یکی از آفات رایج گیاهان آپارتمانی است که معمولاً در رطوبت بالا به تعداد زیادی یافت می شود و دردسر ساز خواهد بود.
معمولاً شما زمانی متوجه این حشرات ریز خواهید شد که حشره بالغ در اطراف گیاه آپارتمانی شما یا نزدیک به پنجره در حال پرواز باشد.
پشه بالغ هیچ خسارتی جز مزاحمت در هنگام پرواز برای شما نخواهد داشت. 
آسیب اصلی توسط لارو های این پشه ها به گیاه شما وارد می شود.
در واقع این لاروها از ریشه گیاه تغذیه می کنند و بعد از مدتی باعث خشک شدن گیاه و از بین رفتن آن می شود.

 

علائم خسارت پشه قارچ

خساراتی که پشه و قارچ ها به گیاه می زنند معمولاً به صورت علائمی چون پژمردگی ناگهانی، ضعیف شدن گیاه، کاهش رشد و زردی برگ ها بروز می کند.
با طغیان این آفت ممکن است شما بخش زیادی از گیاه خود را از دست بدهید. این خسارت در گیاهانی که به این آفت حساس هستند بیشتر دیده می شود.
این حشرات دامنه میزبانی گسترده ای داشته و به اکثر گیاهان آپارتمانی حمله می کنند. در دوران لاروی با زیر و رو کردن خاک میتوانید لاروهای سفید رنگ را مشاهده کنید.

 

روشهای از بین بردن پشه های قارچ

استفاده از سیب زمینی مرطوب در کنار گلدان
پشه های گلدان برای تخم گذاری نیاز به محلی مرطوب دارند. شما می توانید مقداری سیب زمینی با ضخامت کم تهیه کنید و در ظرفی پر از آب قرار دهید تا خیس خورده و مرطوب شود. سپس این سیب زمینی ها را کنار گلدان قرار دهید.
این سیب زمینی ها محل مناسبی برای تخم گذاری پشه می باشند که خارج کردن این سیب زمینی ها راه خوبی برای از بین بردن تخم این حشرات و پشه ها می باشد.

 

کاهش آبیاری گیاه
یکی دیگر از راههای ساده و کاربردی برای از بین بردن پشه های گلدان کاهش آبیاری گیاه می باشد.
به این صورت که بین هر دو آبیاری خاک گلدان شما تا ضخامت حدوداً ۱ سانتیمتر خشک شده باشد.
این خشکی خاک باعث جلوگیری از تخم گذاری پشه و در طول زمان باعث از بین رفتن آن ها می شود.

 

 

دیدگاه شما

دسته‌ها

X